7 грудня у світі відзначають День української хустки. Вона є не тільки елементом вбрання, але і важливим національним оберегом. Це свято почали відмічати з 2019 року, щоб об’єднати жінок в усій країні та вшанувати важливі традиції. Хустка з давніх часів була важливим символом української культурної спадщини.
Цікаві факти про українську хустку:
1.Хустка завжди вважалась оберегом. Якщо хлопець збирався у далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку, в знак того, що чекатиме його.
2.Хустка була основним головним убором, який жінки носили протягом цілого року. Влітку носили лляні, ситцеві чи шовкові, а взимку – вовняні.
3.Значну роль відігравала хустка під час весілля. Якщо хлопець мав серйозні наміри щодо дівчини, він дарував їй дорогий подарунок – чоботи, намисто або хустку.
4. Хустка була «індикатором» соціального статусу жінки. Незаміжні дівчата зазвичай носили вінки або стрічку у волоссі. Якщо вони одягали хустку, то зав’язували її вінкоподібно. Після весілля дівчата обов’язково починали покривати голову.
5.Також хустка позначала рівень достатку сім’ї. Її тканина та оздоблення свідчить про те, наскільки заможного чоловіка або придане мала жінка.
6.В залежності від регіону, жінки використовували різні способи зав’язувати хустки.
7.Хустки бували фабричними та домотканими.
Сьогодні хустки повертаються в моду. Їх використовують у своїх колекціях як українські, так і закордонні дизайнери.
Comments