top of page

Чорнобиль: 35 років пам’яті

Що розповісти про Чорнобиль дітям: 5 онлайн-подій до 35-х роковин катастрофи

Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє? Що розкажемо про нього наступним поколінням та як нам говорити про нього зі світом? До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи ми пропонуємо гуртківцям, батькам, вчителям, переглянути онлайн факти про Чорнобильську трагедію. То чи готові ви дізнатися, чим є Чорнобиль особисто для вас?





Згадуючи ці події пропонуємо переглянути відео зустрічі вихованців Холминського БТДЮ з учасником ліквідації наслідків аварії Настоящим Володимиром Васильовичем.



 

Сучасні уроки про Чорнобиль на YouTube

Оновити дидактичний матеріал та формат традиційних Уроків пам’яті Чорнобиля для учнів 1−11-х класів до 35-х роковин трагедії .

Оновлення стосуються як змісту (у зв’язку з появою нової інформації з розсекречених документів КДБ), так і формату — уроки будуть представлені відеороликами для всіх 11 класів. А ведучим чотирьох уроків про Чорнобиль став шоумен і актор Володимир Остапчук.

 

«Концерт» і «Чорнобиль» — речі, здавалося б, несумні. Але соціальний музичний проєкт «Звуки Чорнобиля» допомагає через творчість талановитих людей подивитися з іншого кута зору на історію, яка сплела життя стількох людей і назавжди залишиться на мапі світу найбільшою техногенною катастрофою.


 

Віртуальна виставкаARTEFACT CHORNOBYL 34

Віртуальна виставка із залученням понад 50 художників, серед яких Марія Примаченко, Арсен Савадов, Іван Марчук, Алевтіна Кахідзе та інші відомі митці. Виставка розглядає аварію на ЧАЕС не лише як найбільшу техногенну катастрофу світу, але і як інформаційну трагедію, наповнену дезінформацією, фейками та радянською пропагандою.

 

Щороку в дні, коли згадують аварію на ЧАЕС, чимало питань виникає в дітей: від дошкільнят до підлітків. Але що саме краще згадувати? Показати фільми, скажімо, серіал «Чорнобиль», документальні фільми про Прип’ять, спогади про загиблих ліквідаторів? Як і про що розмовляти, радить дитячий психолог Ольга Печій.


Комментарии


bottom of page