top of page

«Шахрай Гудбай»

«Про співпрацю у Всеукраїнській інформаційній кампанії з протидії платіжному шахрайству».

У 2020 році Національним банком проведено кампанію про безпеку безготівкових розрахунків, що тривала пів року, у лютому – травні 2022 року заплановано проведення другої хвилі кампанії, оскільки в Україні тема шахрайства залишається актуальною.

Мета кампанії – поліпшити обізнаність громадян про кібергігієну та сформувати культуру безпечної поведінки у віртуальному просторі та нагадати українцям правила безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

Термін проведення кампанії: з 15 лютого до 31 травня 2022 року.

ШахрайГудбай – це інформаційна кампанія, мета якої – навчити українців правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

У світі понад половина карткових шахрайств відносяться до соціальної інженерії: люди самі переказують гроші шахраям або розкривають їм дані своїх карток. Виклик для центральних банків усіх країн у період карантину та масового переходу в онлайн – убезпечити людей від таких випадків.

Проєкт #ШахрайГудбай, організатором якого є Національний банк України, об’єднав навколо інформаційної кампанії більше 60 партнерів.



У реальному житті шахраї постійно вигадують все нові й нові способи обдурити вас.

• Наприклад, ви намагаєтеся продати велосипед — а тут телефонує покупець, готовий внести аванс і питає номер картки...

• Або лунає раптовий дзвінок від «служби безпеки банку»: ваші картки заблоковані, потрібно терміново переказати кошти на «безпечний рахунок»...

• Або вам пропонують невинне, на перший погляд, опитування від банку, за підсумками якого ви «виграєте» смартфон.





Три кроки перевірки справжності банкноти номіналом 200 гривень зразка 2007 року


Три кроки перевірки справжності банкноти номіналом 200 гривень зразка 2019 року


Три кроки перевірки справжності банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року


Система захисту гривні перебуває на високому рівні і відповідає системам захисту провідних валют світу. Більшість вилучених з обігу підроблених банкнот гривні – це банкноти старого зразка номіналами 200 та 500 гривень, які переважно мають низьку якість. Вони друкуються на принтерах і розраховані на неуважність громадян та касирів.


Бакнота номіналом 1000 гривень



Comments


bottom of page